Музей гуртує: арт-терапевтичні сесії в музейному просторі для розбудови мікросоціуму особи з інтелектуальною недостатністю: Практичний посібник. – К.: Національний музей мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, ВГО «Коаліція», 2014. –  64 с.

Авторський колектив: Ганна Рудик, Людмила Кравченко, Кристина Холодницька.

Посібник презентує перший в Україні (та світі) досвід розробки та реалізації програми арт-терапевтичних сесій на базі художнього музею, спрямованих на формування та зміцнення індивідуальних мереж підтримки особи з інтелектуальною недостатністю. Докладному опису методики п’яти  сесій програми передує огляд світової практики застосування ресурсів художнього музею для підтримки та розвитку людей з порушеннями інтелекту. 

Ініціатива розробки програми належить Всеукраїнській громадській організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальної недостатністю» (Київ). Програму створено та апробовано впродовж 2014 року  спільно фахівцями Коаліції, Музею Ханенків та Благодійного товариства «Джерела» (Київ) в рамках реалізації проекту «Арт-терапевтична реабілітація в музейному просторі. Інноваційний метод розбудови мікросоціуму для осіб з інтелектуальною недостатністю». Кошти на проект надано Фондом Ріната Ахметова «Розвиток України»

Цю публікацію підготовлено за підтримки Програми І3 «Ідея – Імпульс – Інновація» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» в рамках спільного проекту ВГО «Коаліція» та Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків «Арт-терапевтична реабілітація в музейному просторі. Інноваційний метод розбудови мікросоціуму для осіб з інтелектуальною недостатністю». Висловлені тут думки не є офіційною позицією Фонду, а виражають бачення авторів проекту. 

Надруковано в рамках вище зазначеного проекту та інших проектів ВГО «Коаліція»: «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю» за фінансової підтримки Європейського Союзу, «Упровадження процедури підтриманого прийняття рішень для осіб з інтелектуальною недостатністю та психосоціальними розладами як альтернативи системі опіки» за фінансової підтримки Фонду захисту прав інвалідів (США). За зміст цієї публікації повну відповідальність несуть ВГО «Коаліція» та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, за жодних обставин зміст видання не може інтерпретуватися як офіційна позиція донорів.

Зміст

Передмова

Музей мистецтва – середовище відновлення для людей з порушеннями інтелектуального розвитку 

Опис програми «Музей гуртує»: п’ять музейних сесій арт-терапевтичної програми для розвитку індивідуальної мережі підтримки особи з інтелектуальною недостатністю

Додаток 1. Про індивідуальні мережі підтримки в запитаннях і відповідях

Додаток 2. Анкета для потенційного члена індивідуальної мережі підтримки – волонтера

Додаток 3. Анкета оцінювання арт-терапевтичної сесії

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org