Авторський колектив: Баранцова Т. (розділ ІІ), Голій О. (розділ ІІІ), Гребеннікова С. (розділ ІІ), Данелян Л. (розділ ІІ), Іващенко В. (розділ ІІІ), Кравченко О. (розділ ІІІ), Кравченко Р. (розділ І.), Кунанець-Сварник О. (розділ ІІІ), Малевич Л. (розділ ІІ), Міхатаріянс А. (розділ ІІІ), Пасишниченко Н. (розділ ІІІ), Полулях Л. (розділ ІІІ), Сапожніков С. (розділ ІІ), Сварник М. (розділи ІІ, ІІІ), Спас Л. (розділ ІІІ), Спас М. (розділ ІІІ), Чабан І. (розділ ІІІ). Упорядник: Майорова Н.

До збірки увійшли матеріали з питань правозахисту осіб з розумовою відсталістю, розроблені експертами та тренерами ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю». Зокрема подані технічне завдання центру публічної дипломатії та сценарії п’яти тренінгів, які апробовувались на базі організацій інвалідів. Збірка також містить приклади кращих практик захисту прав та представництва інтересів осіб з розумовою відсталістю і тексти деяких нормативно-правових актів, що визначають взаємодію влади та громадських ініціатив. Призначена для соціальних працівників, лідерів та активістів громадських організацій, керівників державних закладів, держслужбовців, що займаються питаннями правозахисту осіб з інвалідністю, та інших.

ЗМІСТ

Вступ

Розділ І. Технічне завдання тренінгового центру публічної дипломатії з питань прав осіб з розумовою відсталістю

Розділ  ІІ. Опис кращих практик публічної дипломатії

1. Створення Пункту прокату засобів реабілітації, Благодійне товариство допомоги інвалідам та особам із інтелектуальною недостатністю «Джерела» (Київ)

2. Створення безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів громадсько-соціального призначення та транспорту, «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу - Схід» (Луганськ)

3. Інклюзивна освіта як запорука здійснення права неповносправних осіб на освіту, Навчально-реабілітаційний центр «Джерела» (Львів)

4. Історія публічної дипломатії Вінницької міської громадської організації допомоги дітям-інвалідам з інтелектуальною недостатністю «Надія»

5.  Відкриття реабілітаційного центру Сумського товариства допомоги дітям-інвалідам, що мають розумову відсталість «Феліцитас»

6. Успішна історія публічної дипломатії керівника Благодійного фонду «Добра надія» Пасишниченко Н.О. (Запоріжжя)

7. Успішна історія публічної дипломатії керівника Коломийського благодійного фонду підтримки дітей та молоді з інтелектуальною обмеженістю «Крокус» Масевич Л.Д.

Розділ ІІІ. Тренінговий курс з підвищення потенціалу недержаних організацій з питань захисту прав та представництва інтересів осіб з розумовою відсталістю

1. Тренінг «Українська нормативно-правова база щодо взаємодії влади та об’єднань громадян або громадських ініціатив»

2. Тренінг «Українська нормативно-правова база про механізми несудового відстоювання прав інвалідів»

3. Тренінг «Принципи та методи адвокації для НДО: Залучення громадських лідерів до активного життя та збільшення впливу на місцеві громади»

4. Тренінг «Кращий український досвід публічної адвокації – із перших вуст»

5. Тренінг «Базові знання про відстоювання прав громадян у суді»

Додатки

Додаток № 1. Закон України «Про звернення громадян» (Постанова ВР № 394/96-ВР від 02.10.96)

Додаток № 2. Постанова Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2009р. №1302 «Про додаткові заходи щодо забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»

Додаток № 3. Указ Президента України від 15 вересня 2005 р. № 1276 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org