У формі проекту Закону України „Про Загальнодержавну програму забезпечення прав та гідності інвалідів "Національний план дій щодо реалізації  Конвенції ООН про права інвалідів» на період до 2020 року” викладено позицію мережі недержавних організацій батьків інвалідів та фахівців стосовно того, яким чином в Україні можуть бути виконані значні зобов’язання держави перед громадянами з інвалідністю. На додаток до зобов’язань стосовно соціального захисту таких осіб відповідно до статті 46 Конституції України, а також низки відповідних законів та нормативних актів, що деталізують конституційні зобов’язання, у 2010 році держава Україна підписалася під зобов’язаннями на рівні найвищих світових стандартів. Серед нових державних гарантій для громадян з інвалідністю за щойно ратифікованою Конвенцією про права інвалідів ООН – право на виховання в родині і право родини на допомогу по догляду за дитиною-інвалідом, право на освіту для усіх (наразі 14800 українських дітей позбавлені такого права), право на реалізацію повної правоздатності та на персональну допомогу недієздатним, чия правоздатність наразі обмежена законодавчо, право вибирати, де, як і з ким жити і заборона сегрегації в інтернатах, право на реабілітацію для кожного від самого моменту виявлення інвалідності і недалеко від місця проживання, навіть для мешканців віддалених сільських місцевостей, право на достатній соціальний захист тощо.

За умови відсутності фінансових гарантій навіть для тих зобов’язань держави перед громадянами з інвалідністю, які були взяті ще до ратифікації Конвенції (право на освіту для всіх, право на реабілітацію для всіх), як буде держава виконувати нові обіцянки? Народні депутати, які прийняли таке важливе для 2,6 мільйонів українців з інвалідністю та їхніх рідних рішення, мають змогу ознайомитися з детальним планом виконання Конвенції в Україні.

Публікацію призначено також для представників органів виконавчої влади, науковців, правозахисників, активістів інвалідного руху, студентів.

Зміст

Вступ

Проект Закону України „Про Загальнодержавну програму забезпечення прав та гідності інвалідів "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права інвалідів» на період до 2020 року”

Пропозиції Асоціації психіатрів України щодо змін в українському законодавстві у відповідності до Конвенції ООН "Про права інвалідів"

 Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України”

 Пояснювальна записка до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про психіатричну допомогу"

 Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2007 р. № 757“Про індивідуальну програму реабілітації інваліда”

 Проект постанови Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. № 1686 "Про затвердження Державної типової програми реабілітації інвалідів"

 Пропозиції щодо удосконалення державної системи опіки та піклування над людьми з психічними розладами Всеукраїнської громадської організації інвалідів користувачів психіатричної допомоги „Юзер”

 Пояснювальна записка до проекту Закону України “Про внесення змін до Цивільного Кодексу України”

 

Платформа недержавних організацій щодо реалізації державних зобов’язань перед громадянами з інвалідністю за Конвенцією про права інвалідів ООН. – К.: ВГО „Коаліція”, 2010. – 91 с.

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org