Назва проекту Впровадження навчального курсу «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями» в рамках соціальної послуги навчання основних соціальних навичок

Виконується в рамках програми малих грантів проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що реалізується Благодійним Фондом «Здоров'я жінки і планування сім’ї» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).      

Термін реалізації: 15 грудня 2015 – 16 червня 2016

Мета: упровадити в практику реабілітаційних закладів усіх форм власності, які опікуються людьми з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, навчальний курс «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями» в рамках надання соціальної послуги навчання соціальних навичок. 

Цілі:

1.Покращення доступу до інформації з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, дотримання прав у цій сфері для людей з інтелектуальними порушеннями (далі – ІП), їхніх законних представників та фахівців, які надають їм послуги. 

2.Формування позитивної громадської думки щодо дотримання прав людей з інвалідністю внаслідок ІП на фертильність, сексуальне життя, шлюб та сім’ю тощо.

3.Покращення якості життя людей з ІП через доступ до інформації про їхні сексуальні та репродуктивні права, через навчання людей з ІП користуватися своїми репродуктивними правами, оберігати здоров’я, задовольняти потреби здоровим і прийнятним для суспільства шляхом.

Заходи 

Захід 1. Створення і функціонування робочої групи з моніторингу і експертизи навчального курсу «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями». 

Захід 2. Апробація навчального курсу «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями» у реабілітаційних установах. 

Захід 3-4. Тренінги для фахівців інтернатних закладів та реабілітаційних центрів з питань сексуальної освіти молодих людей з ІП.

Захід 5. Круглий стіл з питань впровадження сексуальної освіти людей з ІП.

Захід 6. Підготовка до друку матеріалів курсу «Право на любов». 

Захід 7. Лобіювання запровадження курсу в рамках надання соціальної послуги навчання основним соціальним навичкам.

 

 

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org