"Упровадження законодавчих норм та демонстраційних практик рівного забезпечення правоздатності згідно зі Статтею 12 КПІ в Україні" за підтримки Фонду захисту прав інвалідів та Правозахисного фонду «Тайдс», США

Партнери проекту:

1. Всеукраїнська громадська організація інвалідів користувачів психіатричної допомоги «Юзер»

2. Громадська організація Всеукраїнський благодійний фонд «Правова ініціатива»

Мета проекту: Упровадити механізми реального забезпечення рівної правоздатності громадян з інвалідністю, незважаючи на вид інвалідності: лобіювати зміни до відповідних нормативно-правових актів та запровадити альтернативну недержавну підтримку та моніторинг прав осіб з інвалідністю внаслідок психіатричного діагнозу.

Завдання проекту:

1) Розробити пропозиції щодо перегляду Цивільного Кодексу, Правил опіки та піклування, Цивільно-процесуального Кодексу та лобіювати внесення відповідних змін на виконання статті 12 КПІ.

2) Розробити проект нового нормативного акту щодо упровадження механізмів державної підтримки особам з інвалідністю наслідок психіатричних діагнозів вже гарантованих чинним законодавством, але досі не виконуваних: оплати опікунам, надання безоплатних персональних  помічників та безоплатний юридичний супровід.

3) Запровадити моніторинг реалізації майнових прав осіб під опікою, котрі не мають родичів і перебувають на повному державному утриманні.

4) Запровадити систему підготовки законних представників інвалідів з психіатричними розладами до представництва їхніх інтересів із залученням місцевих ГОІ.

            Термін дії проекту: 01.09.10  - 31.08.12.

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org