Назва проекту Впровадження навчального курсу «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями» в рамках соціальної послуги навчання основних соціальних навичок

Виконується в рамках програми малих грантів проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що реалізується Благодійним Фондом «Здоров'я жінки і планування сім’ї» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).      

Термін реалізації: 15 грудня 2015 – 16 червня 2016

Мета: упровадити в практику реабілітаційних закладів усіх форм власності, які опікуються людьми з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, навчальний курс «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями» в рамках надання соціальної послуги навчання соціальних навичок. 

Цілі:

1.Покращення доступу до інформації з питань сексуального та репродуктивного здоров’я, дотримання прав у цій сфері для людей з інтелектуальними порушеннями (далі – ІП), їхніх законних представників та фахівців, які надають їм послуги. 

2.Формування позитивної громадської думки щодо дотримання прав людей з інвалідністю внаслідок ІП на фертильність, сексуальне життя, шлюб та сім’ю тощо.

3.Покращення якості життя людей з ІП через доступ до інформації про їхні сексуальні та репродуктивні права, через навчання людей з ІП користуватися своїми репродуктивними правами, оберігати здоров’я, задовольняти потреби здоровим і прийнятним для суспільства шляхом.

Заходи 

Захід 1. Створення і функціонування робочої групи з моніторингу і експертизи навчального курсу «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями». 

Захід 2. Апробація навчального курсу «Право на любов: репродуктивне здоров’я і права осіб з інтелектуальними порушеннями» у реабілітаційних установах. 

Захід 3-4. Тренінги для фахівців інтернатних закладів та реабілітаційних центрів з питань сексуальної освіти молодих людей з ІП.

Захід 5. Круглий стіл з питань впровадження сексуальної освіти людей з ІП.

Захід 6. Підготовка до друку матеріалів курсу «Право на любов». 

Захід 7. Лобіювання запровадження курсу в рамках надання соціальної послуги навчання основним соціальним навичкам.

 

 

«Право осіб з інтелектуальною недостатністю на любов» - виконується в рамках програми малих грантів проекту «Репродуктивне здоров’я в Україні», що реалізується Благодійним Фондом «Здоров'я жінки і планування сім’ї» за фінансової підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID)

Термін реалізації проекту: 15 січня - 15 липня 2015 року

Мета – розробка та проведення адвокаційної кампанії з метою забезпечення доступу до інформації про право на шлюб та сім’ю осіб з інвалідністю внаслідок ІН в рамках реабілітаційної послуги навчання основним соціальним навичкам.

Цілі: 

1.Отримання науково підтверджених доказів про брак доступу до інформації про право на шлюб та сім’ю осіб з ІН, їх законних представників та фахівців шляхом проведення відповідного дослідження.

2.Виявлення НДО, готових до проведення довготривалої адвокаційної кампанії забезпечення права осіб з ІН, гарантованих статтею 23 Конвенції ООН про права інвалідів.

3.Узгодження та проведення з НДО-учасниками адвокаційної кампанії.

4.Розробка та впровадження методики забезпечення інформації про право на сім’ю особам з ІН в рамках реабілітаційної послуги навчання основним соціальним навичкам.

Заходи:

1.Проведення дослідження в чотирьох регіонах України(північ – південь – захід – схід) на базі чотирьох організацій-членів ВГО «Коаліція» з метою вивчення бачення осіб з ІН, їхніх законних представників та фахівців-надавачів послуг права на сім’ю осіб з ІН та дотримання цього права. 

2.Проведення адвокаційної кампанії забезпечення права на фертильність та створення сім’ї осіб з ІН за участі організацій-членів ВГО «Коаліція», засобів масової інформації, волонтерів. 

3.Розробка та впровадження методики забезпечення інформацією про право на сім’ю осіб з ІН в рамках реабілітаційної послуги навчання основним соціальним навичкам. 

4.Розробка та поширення електронного посібника про право на сім’ю осіб з ІН.

«АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ В МУЗЕЙНОМУ ПРОСТОРІ. ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОД РОЗБУДОВИ МІКРОСОЦІУМУ ДЛЯ ОСІБ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЮ НЕДОСТАТНІСТЮ» - спільний проект Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю» та Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Кошти на проект надав ФОНД РІНАТА АХМЕТОВА «РОЗВИТОК УКРАЇНИ».

Життя особи з інтелектуальною недостатністю, як правило, бідне на радощі та спілкування. Картина світу, стиль та якість життя таких людей в Україні різко відмінні від того, що властиве більшості людей навкруги. Така особа з дитинства має надзвичайно міцні зв'язки з матір'ю або іншою людиною, котра її доглядає, і обоє - відділені від інших стіною нерозуміння і неприйняття. Суспільство «стигматизує» таку родину: їх не запрошують в гості, на вулиці й у транспорті коментують дивні манери поведінки,  друзі та приятелі не діляться своїми успіхами, аби не нанести моральної травми від контрасту подій в успішній родині та "особливій".  У кращому разі людина з ІН стає оточеною собі подібними, а її родина опиняється ніби у вакуумі. А з часом, людей навколо особи з ІН стає все менше. 

Проект «Арт-терапевтична реабілітація в музейному просторі» покликаний допомогти у житті молодим людям з ІН шляхом формування навколо кожного з них індивідуальної мережі підтримки з однолітків. Суть проекту – зустрічі й бесіди в художньому музеї. Про мистецво та життя. Про моє «Я» та мої мрії. Про найважливіших людей в житті. Учасники зустрічей – молоді інваліди з порушеннями інтелекту, їхні близькі та ентузіасти-волонтери, а також команда проекту - соціальний працівник, психолог і два музейники. Ми, організатори, дуже хотіли б, щоб із цих зустрічей народилася дружба на життя. Зв’язок, який додасть смислу і барв дням, тижням і рокам. Який колись потім замінить для інваліда найнеобхідніше - родину,  і як найліпша родина, підтримуватиме вогник щастя в його житті.

Це – новий проект для українських музеїв та соціальних служб. Нас надихає наш власний  майже річний досвід регулярних занять в Музеї Ханенків для людей з ІН. Нас  живлять ідеї зарубіжних колег в царині музейної та арт-терапевтичної реабілітації. Ми щиро переконані в невичерпних ресурсах мистецтва розкривати серця і налагоджувати контакт між людьми. По завершенні перших етапів апробації методики ми залюбки поділимося досвідом з усіма зацікавленими. Плануються прес-конференція, тематичні семінари, публікації. 

Керівник проекту – Ольга Маруда, завідувач  відділення соціально-побутової адаптації Центру трудової реабілітації розумово відсталих інвалідів м. Києва. 

Куратор від Музею Ханенків – Ганна Рудик, заступниця директора з науково-методичної роботи та музейних програм. 

 

Навчальний курс "Теорія та практика супервізії організації"

 

26-30 серпня в межах виконання проекту ВГО «Коаліція» «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю», який фінансується Європейським Союзом, відбувся навчальний модульний курс «Теорія та практика супервізії організації». Навчання проходило на базі Академії праці, соціальних відносин і туризму. Серед слухачів – керівники громадських організацій-членів ВГО «Коаліція», яких інші організації запросили як майбутніх супервізорів. Учасники мали можливість ознайомитися з теоретичною базою у сфері супервізії громадських організацій, почути цінний досвід своїх колег, отримати нові знання від викладачів, набути практичні навички з проведення супервізії в громадській організації.

 

«Тренінг з використання сучасних інформаційних технологій в просуванні інтересів осіб з інтелектуальною недостатністю» за підтримки Громадської організації «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» та PAСТ, Іnc 

Мета тренінгу: формування у слухачів навиків використання сучасних інформаційних  технологій для поширення ідей рівних прав осіб з інвалідністю внаслідок розумової відсталості та інформації про соціальні та реабілітаційні послуги організації.

Термін виконання: 03.12.12 - 31.01.13. 

Більше статей...

  1. «Моніторинг експерименту з впровадження Закону України «Про порядок реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» за підтримки Фонду «Східна Європа», Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)
  2. Державна програма: „Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів та ветеранів, заходи з відвідування військових поховань і військових пам’ятників та увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" 2013
  3. «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю» за підтримки Європейського Союзу
  4. "Упровадження процедури Підтриманого Прийняття Рішень (ППР) для осіб з розумовою відсталістю та психосоціальними розладами як альтернативи системі опіки" за підтримки Фонду прав інвалідів, США

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org