15 травня 2014 року у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся круглий стіл на тему: “Проблемні питання дотримання прав осіб зі стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями”. Організатори заходу: Уповноважений Верховної Ради України та Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю».

У заході окрім організаторів взяли участь представники державної влади, організацій громадського сектору, експерти у сфері захисту прав людей з інтелектуальною недостатністю. Під час круглого столу були обговорені питання:

1) Порушення прав на догляд (стаття 28 КПІ) та реабілітацію (стаття 26 КПІ) тих осіб з інвалідністю внаслідок психічних та інтелектуальних порушень, котрі отримують вказані послуги в недержавних організаціях та можливість вирішення ситуації в рамках заходів, передбачених статтею 11 Конвенції ООН про прав інвалідів. 2) Порушення економічних прав недієздатних осіб, опіку над якими здійснюють інтернатні установи, в частині, що стосується 25% державної допомоги по догляду, якими розпоряджаються інтернатні та банківські установи. 3) Необхідність затвердження окремого державного стандарту соціальної послуги «представництво інтересів» та обговорення його проекту, підготовленого недержавними організаціямиа результатами роботи круглого столу в кінці місяця органам центральної виконавчої влади будуть надіслані рекомендації.

 

Захід проводиться за фінансової підтримки проектів та програм ВГО «Коаліція», а саме: 1. «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю» за підтримки Європейського Союзу, 2. «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, 3. «Упровадження процедури Підтриманого Прийняття Рішень (ППР) для осіб з розумовою відсталістю та психосоціальними розладами як альтернативи системі опіки» за підтримки Фонду прав інвалідів (США).

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org