22-23 січня 2014 року відбулося засідання Ради ВГО "Коаліція", на якому було підписано заяву про політичну нейтральність організації.

ЗАЯВА ПРО ПОЛІТИЧНУ НЕЙТРАЛЬНІСТЬ

З огляду на складну політичну ситуацію в Україні вважаємо за доцільне нагадати працівникам, керівникам та членам осередків і організацій-членів, партнерам, донорам та благодійникам, що відповідно до Статуту Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю» створена з метою: «задоволення та захисту прав і законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів інвалідів з інтелектуальною недостатністю, їхніх представників (родичів, усиновителів, опікунів або піклувальників, фахівців) – членів Коаліції».

За будь-яких економічних, геополітичних, соціальних, екологічних чи інших умов люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальної недостатності, так само як і їхні родини та фахівці, які забезпечують догляд, потребували, потребують і будуть потребувати сторонньої підтримки. Життя батьків таких людей та фахівців передусім сконцентровано на щоденній тяжкій роботі по догляду і забезпеченню потреб людей з інтелектуальною недостатністю, іноді – ця робота забирає усі сили і позбавляє можливості думати про потреби власні. Тому наша організація повинна зосередитися на зусиллях задля допомоги цільовій групі і чітко слідувати Статуту.

Для збереження позитивного і конструктивного партнерства між організаціями-членами, спрямованого на допомогу особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальної недостатності, їхнім родинам і фахівцям, а також задля збереження організації в цілому вважаємо за доцільне оголосити ВГО «Коаліція» політично нейтральною організацією, яка не підтримує будь-яку із політичних партій, політичних сил, будь-яку сторону політичних конфліктів чи будь-яку політичну діяльність або заклики до такої діяльності.

 

Рішення є обов’язковим до виконання для членів Ради ВГО «Коаліція», працівників виконавчої дирекції, керівників осередків, представників організацій-членів в частині, що стосується представлення думки Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю». Будь-яка позиція, висловлена названими вище особами з політичних питань, є позицією приватної особи, будь-яке згадування назви організації або посилання на неї просимо вважати нікчемним.

 

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org