- Деталі
- Категорія: Події
- Перегляди: 1863
19 - 22 грудня 2013 року ВГО "Коаліція" взяла участь у святковому ярмарку «Щедрий Миколай», який проходив у Національному комплексі «Експоцентр України». У ярмарку взяли участь п’ять київських організацій (БТ "Джерела", ГО "Родина", Центр трудової реабілітації м.Києва, Міні-гуртожиток, ГО "Горицвіт", які опікуються інтересами людей з ІН.
Участь людей з ІН у ярмарку «Щедрий Миколай» є прикладом їхньої успішної інтеграції до громади міста. Організатори ярмарку безкоштовно надали площу для виставки художніх робіт та проведення майстер-класів нарівні з іншими учасниками і тим самим проявили громадську солідарність з мережею організацій для людей з ІН, яка пропагує толерантне ставлення до людей зі зниженим інтелектом, їхню повноцінну участь у житті суспільства, не сегрегацію, а повне включення.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від 1 до 3 % населення в усьому світі мають порушення інтелекту. В Україні діагноз «розумова відсталість» встановлена близько 300 тисячам осіб. Знижений інтелект призводить до обмежень в навчанні, самообслуговуванні, спілкуванні та соціальній адаптації. Люди з ІН вважаються хворими і безпорадними і тому практично виключаються із суспільного життя. Суспільство розглядає їх як тягар, якому потрібно щось віддавати, а взамін нічого не отримати. Тема людей з ІН є нецікавою для політиків, пересічних громадян, преси. Коли все ж таки вона піднімається, то переважно пов’язана з нещасними випадками, конфліктами. ЗМІ, обговорюючи питання соціальної допомоги і охорони здоров’я, описуючи з якими труднощами зустрічаються люди з особливими потребами та їхні сім’ї, продовжують підтримувати думку, що люди з ІН є клопотом для суспільства. Щирі, відверті і наївні, люди з ІН нагадують про такі вічні цінності, як дар життя, безкорисливу любов, простоту, щедрість, сімейну відданість, вчать віддавати без очікування на взаємну вигоду. Втім, як пересічні обивателі, так і посадовці чи ЗМІ рідко говорять про позитивні приклади соціальної інтеграції людей з ІН, про їхню цінність і роль у сім’ї, громаді, про їхнє ставлення до інших членів суспільства.