09 – 10 жовтня 2013 року в Києві відбулася Всеукраїнська конференція «Стан та перспективи виконання Конвенції ООН про права інвалідів в Україні для осіб з розумовою відсталістю», приурочена до Міжнародного дня психічного здоров’я. Організатор заходу – Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю». Захід проводився в рамках проектів та програм ВГО «Коаліція», а саме: 1. «Просування політичного діалогу між українськими НДО та виконавчою владою з питань адміністративних послуг для осіб з інтелектуальною недостатністю» за підтримки Європейського Союзу, 2. програми «Фінансова підтримка громадських організацій інвалідів» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, 3. «Упровадження процедури Підтриманого Прийняття Рішень (ППР) для осіб з розумовою відсталістю та психосоціальними розладами як альтернативи системі опіки» за підтримки Фонду прав інвалідів (США).

У конференції взяли участь 214 осіб, серед яких представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Урядового уповноваженого з прав інвалідів,  Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я та інші представники державної влади (національної та місцевої), експерти у сфері захисту прав людей з інтелектуальною недостатністю України, Росії та Німеччини, лідери недержавних організацій інвалідів, журналісти регіональних ЗМІ. 

Під час конференції були обговорені питання щодо: 1) рівного забезпечення прав осіб з інвалідністю внаслідок психіатричних діагнозів; 2) стану та перспектив системи опіки та піклування над повнолітніми громадянами; 3) перших кроків впровадження механізму підтриманого прийняття рішень як альтернативи системі опіки над повнолітніми.

Окремо слід відмітити, що в рамках заходу відбулося нагородження 34 переможців Четвертого Всеукраїнського конкурсу творчості людей з інтелектуальною недостатністю «Я маю мрію», який проводився у травні-жовтні 2013 року. Метою конкурсу є: сприяння у формуванні толерантного ставлення суспільства до осіб з інтелектуальною недостатністю та їхньої інтеграції, інформування суспільства про зобов’язання України за Конвенцією ООН про права інвалідів, усвідомлення правозахисниками з числа осіб з ІН власних прав,  можливостей, гідності та ролей у суспільстві. 

        ,

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org