Тренінг з підготовки викладачів навчального курсу для молоді з інтелектуальними порушеннями «Право на любов»
- Деталі
- Опубліковано: П'ятниця, 14 квітня 2017, 09:31
05-06 квітня 2017 р. у Києві пройшов тренінг з підготовки викладачів навчального курсу для молоді з інтелектуальними порушеннями «Право на любов». Захід пройшов у рамках проекту «Захист сексуальних та репродуктивних прав людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень», який реалізовує Благодійний Фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» у співпраці з ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». У навчанні в рамках заходу взяли участь 52 представники/-ці недержавних організацій та комунальних закладів, які надають послуги людям з інтелектуальними порушеннями – були представлені заклади з 21 регіону України, включаючи Донецьку та Луганську області.
Проводили тренінг експерти ВГО «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень» - Юлія Клепець, Софія Гребеннікова, Наталя Стенько та Павло Рубан – фахівці, які брали участь у розробці та апробації курсу. Відкрили захід керівник проекту Олена Панченко, та одна із спів-авторок курсу, спеціаліст з моніторингу та оцінки Благодійного Фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї», Ірина Скорбун.
Під час тренінгу учасники та учасниці дізналися про міжнародні підходи до питань статевого виховання та сексуальних і репродуктивних прав людей з інтелектуальними порушеннями, ознайомилися із курсом «Право на любов», дізналися про довід його апробації, принципи проведення курсу, важливість використання спрощеної мови та дотримання конфіденційності в межах курсу. На тренінгу йшлося і про важливість просвітницької та підготовчої роботи з батьками молоді з інтелектуальними порушеннями щодо участі їхніх дітей у курсі.
Майбутні тренери/-ки мали нагоду задавати запитання та уточнювати організаційні моменти проведення курсу на місцях, адже після тренінгу, повернувшись додому учасники будуть проводити заняття за програмою курсу в своїх закладах та організаціях для своїх користувачів послуг.
Наприкінці тренінгу кожен учасник/учасниця отримали сертифікати на підтвердження їх компетентності у проведенні занять за курсом «Право на любов», а також отримали методичні комплекти – посібники модератора та робочі зошити.