Презентація сектору з питань опіки та піклування повнолітніх недієздатних осіб

15 травня у Міністерстві соціальної політики України в рамках Десятої всеукраїнської наради «Стан виконання концепції соціальної адаптації інвалідів з розумовою відсталістю у 2013 році» для представників громадських організацій, що входять до складу ВГО "Коаліція", відбулася презентація структурного підрозділу Департаменту соціального захисту інвалідів - Сектору з питань опіки та  піклування повнолітніх недієздатних осіб. Адже уперше за багато десятиліть виокремлено структурний підрозділ центрального органу виконавчої влади, який буде забезпечувати координацію діяльності органів опіки та піклування, здійснювати її організаційно-методичне забезпечення. За даними дослідження ВГО «Коаліція» 2012 року, близько 48 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок стійких психічних та інтелектуальних порушень перебувають під опікою, дослідженням не було передбачено виявити приблизну кількість осіб, стосовно котрих встановлено піклування. У презентації окрім організаторів взяли участь представники громадських організацій та комунальних закладів України, вітчизняні та закордонні експерти у сфері захисту прав людей з інтелектуальною недостатністю.

З привітальним словом виступив заступник Міністра соціальної політики Мущинін В.В., Сектор опіки презентувала директор департаменту соціального захисту інвалідів Полякова О.Ю.

Під час заходу розглядалися питання:

- Перспективи реформування системи опіки та піклування над повнолітніми громадянами.

- Світовий досвід застосування механізмів захисту прав осіб зі стійкими інтелектуальними та психічними розладами, альтернативних опіці.

- Перспективи упровадження поняття «помічник особи з інвалідністю внаслідок стійких психічних та інтелектуальних порушень».

- Перший досвід створення індивідуальних мереж підтримки для осіб з інтелектуальною недостатністю: уроки і перспективи.

 

Гаряче повідомлення: Знайомтесь з міжнародним сайтом інфоресурсів www.infodisability.org